Zajęcia grupy 3 w Bibliotece

W dniu 27 kwietnia dzieci z grupy nr 3 wyruszyły do  Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 37 „Spokoteka” prz ul. Kłobuckiej 14 na warsztaty.
Celem warsztatów bibliotecznych było zapoznanie z najnowszymi pozycjami książkowymi dla dzieci, które zostały nagrodzone lub wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

IBBY (International Board on Books for Young People) jest międzynarodową organizacją non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Powstała w Zurychu w 1953 roku. Polska Sekcja IBBY – Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych, będąca jedną z 70 sekcji działających na świecie, została założona w 1973 roku.

Nagroda Polskiej Sekcja IBBY przyznawana jest od 1988 roku. Książki nagradzane są w kategorii literackiej – za książkę dla dzieci i za książkę dla młodzieży, ilustratorskiej – za książkę obrazkową oraz za ilustracje i koncepcję graficzną oraz komiksowej.

Na koniec warsztatów dzieci miały przyjemność wykonać prace plastyczne inspirowany nagrodzoną książką Gosi Herba i Mikołaja Pasińskiego, „Podziemna przygoda odważnej żaby Rene”, Kropka.

  

Podsumowanie konkursu czytelniczego

„Moja książka – znana historia w nowej odsłonie”

            W dniu 24 kwietnia w Przedszkolu nr 274 w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego pt. „Moja książka – znana historia w nowej odsłonie”, zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Książki. Konkurs miał charakter rodzinny i był skierowany do dzieci oraz ich rodziców, co doskonale wpisało się w jego główne cele – rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz pobudzanie kreatywności dzieci .

            W konkursie wzięło udział 23 dzieci z grup 1, 2 i 3 wraz z rodzicami. Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością oraz starannością wykonania prac. Powstałe książki zachwycały różnorodnością form, oryginalnym podejściem do znanych historii oraz bogactwem ilustracji wykonanych techniką kolażu.

W uznaniu za ogromny wkład pracy oraz zaangażowanie zarówno dzieci,
jak i ich rodziców, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.
Dodatkowo 8 dzieci zostało wyróżnionych za szczególne walory artystyczne, kreatywność oraz zgodność z tematyką konkursu.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzinom za udział
w konkursie, wspólnie spędzony czas i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów oraz nieustającej radości
z odkrywania świata książek.

 

Zajęcia grupy 2 w Bibliotece

W czwartek 23.04.br. dzieci z grupy 2 wybrały się do biblioteki dla dzieci  na ul. Tuchlińskiej.  Na zajęciach w bibliotece dzieci poznały jak wiele rodzajów książek znajduje się tutaj na półkach: małe i duże, a także mogą być w kształcie samochodu czy grzybka, mają twardą i miękką okładkę oraz mają otwierane ilustracje. Dzieci wysłuchały bajkę o „Krasnalu w krzywej czapce”, a następnie zrobiły swojego krasnala z plasteliny.

Wyjście na wystawę malarstwa

W dniu 23 kwietnia dzieci z grupy nr 3 wzięły udział w pieszej wycieczce do domu kultury „KADR” w celu obejrzenia wystawy malarstwa „W mieście tłok „. To wystawa malarstwa Agnieszki Butkowskiej, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obroniła dyplom w pracowni Krzysztofa Wachowiaka.

W swoich pracach artystka przygląda się miejskiej architekturze, która staje się dla niej punktem wyjścia do budowania obrazu poprzez kompozycję i kolor. Wycina z niej fragmenty i detale: ciasne kadry budynków, mostów i osiedli, które przekształca w malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje. W zatłoczonym krajobrazie miasta poszukuje momentów wytchnienia – pustki, rytmu i równowagi.

Wystawa jest zaproszeniem do spojrzenia na dobrze znaną przestrzeń miasta w nowy sposób. Z pozornie zwyczajnych elementów architektury artystka tworzy własną mapę miasta, w której codzienna przestrzeń zostaje przetworzona poprzez kolor, fakturę i światło.

Kontynuacją spotkania były warsztaty plastyczne, w których dzieci miały za zadanie przedstawić swoją wizję postrzegania przestrzeni miasta.

 

Obchody Dnia Ziemi

W tym roku Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy pod takim hasłem „Mały ekolog to ja!”. Wszystkie zabawy, w których uczestniczyły nasze przedszkolaki były świetną okazją do ugruntowania nawyków ekologicznych. Wierzymy, że nasi wychowankowie, jako mali ambasadorzy przyrody, będą dbać o otaczający nas świat każdego dnia, nie tylko od święta!

 

Odwiedziny Pani doktor w grupie 3

W dniu dzisiejszym – 21 kwietnia w ramach Projektu Wkręceni w czytanie „Rajd po zdrowie”, pod patronatem honorowym Burmistrza dzielnicy Bemowo i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, realizując temat ,,Nie chcemy chorować”  odwiedziła nas w przedszkolu mama Basi – pani Patrycja Łątka – lekarz pediatra.

Pani doktor Patrycja opowiedziała dzieciom o zawodzie lekarza, przedstawiła atrybuty tego zawodu oraz przedstawiła kilka sposobów jak utrzymać swoje ciało w zdrowiu.
Dziękujemy Pani Patrycji za zaangażowanie, świetne przygotowanie tematu oraz upominki!

 

Konkurs czytelniczy pt. „Moja książka…”

Serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci uczęszczające do naszego Przedszkola do udziału w konkursie czytelniczo – plastycznym pt. „Moja książka – znana historia w nowej odsłonie”.

 Przygotowana praca powinna stanowić adaptację wybranej, istniejącej historii lub opowieści z literatury dziecięcej (np. bajki, baśni, opowiadania). Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne działania twórcze.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu.

Prace konkursowe prosimy składać w terminie od 14 do 21 kwietnia do wychowawców grup, wraz z wypełnionymi załącznikami nr 1 i nr 2 (formularz zgłoszeniowy oraz zgody).

Życzymy miłego tworzenia wspólnych opowieści.

Koordynatorkami konkursu są nauczycielki z gr.3: Monika Golonko i Elżbieta Olszewska.

Już wkrótce akcja „Rowerowy Maj”

Jak co roku nasze przedszkolaki będą uczestniczyć w akcji „Rowerowy Maj”, promującą zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci i dorosłych. W tym roku akcja trwa od 04.05.2026 do 29.05.2026 r.. Udział w akcji biorą udział wszystkie grupy przedszkolne. Regulamin akcji przesłany został mailowo do wszystkich rodziców. Zapraszamy przedszkolaki do udziału (zgody rodziców do podpisu w szatni)

Grafika z napisem "Rowerowy Maj".

Zasady kampanii są bardzo proste: 

  • każdy przedszkolak musi dotrzeć do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, na rolkach, czy deskorolce,
  • za każdy przejazd dziecko otrzymuje naklejkę do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy,
  • 5/10/15 uzbieranych naklejek upoważnia do skorzystania z oferty proponowanej przez partnerów kampanii „Rowerowy maj”.

Serdecznie zachęcamy wszystkie nasze przedszkolaki oraz Rodziców i Opiekunów do aktywnego udziału. Stojaki rowerowe  czekają na prawo od wejścia głównego do Przedszkola.

Szczegóły akcji: Rowerowy Maj

 

Szanowni Państwo,

z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne życzenia dużo zdrowia, spokoju, radości oraz czasu pełnego ciepła i bliskości w gronie najbliższych.

 

 

 

 

Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek 6 kwietnia przedszkole będzie nieczynne.

Do zobaczenia we wtorek, 7 kwietnia!