Wyjście na wystawę malarstwa

W dniu 23 kwietnia dzieci z grupy nr 3 wzięły udział w pieszej wycieczce do domu kultury „KADR” w celu obejrzenia wystawy malarstwa „W mieście tłok „. To wystawa malarstwa Agnieszki Butkowskiej, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie obroniła dyplom w pracowni Krzysztofa Wachowiaka.

W swoich pracach artystka przygląda się miejskiej architekturze, która staje się dla niej punktem wyjścia do budowania obrazu poprzez kompozycję i kolor. Wycina z niej fragmenty i detale: ciasne kadry budynków, mostów i osiedli, które przekształca w malarskie, niemal abstrakcyjne kompozycje. W zatłoczonym krajobrazie miasta poszukuje momentów wytchnienia – pustki, rytmu i równowagi.

Wystawa jest zaproszeniem do spojrzenia na dobrze znaną przestrzeń miasta w nowy sposób. Z pozornie zwyczajnych elementów architektury artystka tworzy własną mapę miasta, w której codzienna przestrzeń zostaje przetworzona poprzez kolor, fakturę i światło.

Kontynuacją spotkania były warsztaty plastyczne, w których dzieci miały za zadanie przedstawić swoją wizję postrzegania przestrzeni miasta.

 

Dodano w Informacje.