Mamy nowy plac zabaw!

Dzieci z ogromną radością korzystają z nowego placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Każdego dnia słychać tam śmiech, okrzyki zachwytu i wesołe rozmowy podczas wspólnej zabawy. Nowoczesny i kolorowy plac zabaw stał się ulubionym miejscem naszych przedszkolaków.

Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji – zjeżdżalnie, huśtawki, mostki, drabinki oraz miejsca do wspinania się i aktywnej zabawy. Przedszkolaki chętnie podejmują nowe wyzwania, rozwijają sprawność ruchową oraz uczą się współpracy i wspólnego spędzania czasu.
Nowy plac zabaw dostarcza dzieciom wiele radości, pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil. Zabawy na świeżym powietrzu sprzyjają aktywności fizycznej, integracji oraz codziennemu odkrywaniu świata poprzez ruch i zabawę.
    

Dzień kosmosu w przedszkolu

W czwartek 21.05. br. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kosmosu; była to wspaniała okazja do połączenia nauki i zabawy dzieci wyruszyły w międzyplanetarną podróż przez układ słoneczny.
Przedszkolaki oglądały ilustracje i makietę przedstawiającą układ słoneczny. Porównywały i starały się zapamiętać wszystkie planety. Dzieci poznały również ciekawostki o planetach, brały udział w zabawach ruchowych ” W kosmosie”

 

Festyn z okazji Dnia Dziecka

Serdecznie zapraszamy Przedszkolaki z Rodzinami na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Bawić się będziemy na terenie ogrodu przedszkolnego w poniedziałek 1 czerwcaw godz. 14.30 – 17.00.              W programie mnóstwo atrakcji, zabawy z animatorami, dmuchańce,  malowanie buziek…

Impreza jest zorganizowana i sfinansowana przez Radę Rodziców.

Prosimy Rodziców o odebranie dzieci przed festynem i przejście na teren ogrodu oraz zachowanie bezpieczeństwa czasie korzystania z licznych atrakcji.

Życzymy miłej zabawy!

Wizyta przedszkolaków w teatrze

W zeszłym tygodniu wszystkie grupy pojechały do Teatru Baj. W środę grupa 3 i 4 na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”, a w piątek grupa 1 i 2 na spektakl pt.: „Ja, maluch i morze ”.
Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci. Pomysłowa, scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały widowisko.  Brawa i owacje na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia. Do przedszkola powróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii. Poniżej krótka fotorelacja z wyjazdu:


Występy grupy 3 na Przeglądzie Muzycznym Przedszkolaków

Z ogromną radością informujemy, że dzieci z Grupy III zdobyły WYRÓŻNIENIE w kategorii „Inscenizacja muzyczna” podczas XXIII Przegląd Muzyczny Przedszkolaków Mokotów 2026!
Doceniono nasz wybór utworu muzycznego oraz stroje, z czego jesteśmy bardzo dumni 🏆 Serdecznie gratulujemy naszym małym artystom wspaniałego występu, odwagi i zaangażowania! ❤️ Dzieci były niezwykle odważne – dla wielu z nich był to pierwszy w życiu występ na scenie. Dzięki temu cennemu doświadczeniu każde kolejne publiczne wystąpienie będzie już łatwiejsze i z pewnością doda im pewności siebie.

Jesteśmy ogromnie dumni z postawy dzieci podczas całego wydarzenia. Przedszkolaki były zdyscyplinowane, spokojne, pięknie współpracowały ze sobą oraz pokazały wysoki poziom kultury osobistej i zaufania do swoich opiekunów. To był dla nich ważny i bardzo wartościowy dzień 🙂

   

Wyjazd do teatru

Z przyjemnością informujemy, że w tym tygodniu zaplanowany jest wyjazd wszystkich do Teatru Baj, przy ul. Jagiellońskiej 28.

  • Dzieci z grupy 3 i 4 pojadą w środę 13 maja 2026r. na spektakl pt.: „Czerwony Kapturek”;
  • Dzieci z grupy 1 i 2 pojadą w piątek 15 maja 2026r. na spektakl pt.: „Ja, maluch i morze ”.
Bilety na spektakl finansowane  przez miasto z programu „Kulturalny przedszkolak”.
Autokar zostanie opłacony z zasobów Rady Rodziców. Dziękujemy Państwu za comiesięczne systematyczne wpłaty! 🙂
 
W tym dniu prosimy o przyprowadzenie dzieci najpóźniej do godziny 8:00 na wcześniejsze śniadanie.
Prosimy również o ubranie dzieci w wygodny, odświętny strój.
Rodziców dzieci, które mają chorobę lokomocyjną prosimy o wcześniejszy kontakt z nauczycielkami.