Mamy nowy plac zabaw!

Dzieci z ogromną radością korzystają z nowego placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Każdego dnia słychać tam śmiech, okrzyki zachwytu i wesołe rozmowy podczas wspólnej zabawy. Nowoczesny i kolorowy plac zabaw stał się ulubionym miejscem naszych przedszkolaków.

Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji – zjeżdżalnie, huśtawki, mostki, drabinki oraz miejsca do wspinania się i aktywnej zabawy. Przedszkolaki chętnie podejmują nowe wyzwania, rozwijają sprawność ruchową oraz uczą się współpracy i wspólnego spędzania czasu.
Nowy plac zabaw dostarcza dzieciom wiele radości, pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil. Zabawy na świeżym powietrzu sprzyjają aktywności fizycznej, integracji oraz codziennemu odkrywaniu świata poprzez ruch i zabawę.
    

Wizyta przedszkolaków w teatrze

W zeszłym tygodniu wszystkie grupy pojechały do Teatru Baj. W środę grupa 3 i 4 na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”, a w piątek grupa 1 i 2 na spektakl pt.: „Ja, maluch i morze ”.
Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci spędziły w teatrze wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w ich pamięci. Pomysłowa, scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały widowisko.  Brawa i owacje na zakończenie spektaklu były wyrazem uznania za niezapomniane przeżycia i wrażenia. Do przedszkola powróciliśmy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii. Poniżej krótka fotorelacja z wyjazdu:


Występy grupy 3 na Przeglądzie Muzycznym Przedszkolaków

Z ogromną radością informujemy, że dzieci z Grupy III zdobyły WYRÓŻNIENIE w kategorii „Inscenizacja muzyczna” podczas XXIII Przegląd Muzyczny Przedszkolaków Mokotów 2026!
Doceniono nasz wybór utworu muzycznego oraz stroje, z czego jesteśmy bardzo dumni 🏆 Serdecznie gratulujemy naszym małym artystom wspaniałego występu, odwagi i zaangażowania! ❤️ Dzieci były niezwykle odważne – dla wielu z nich był to pierwszy w życiu występ na scenie. Dzięki temu cennemu doświadczeniu każde kolejne publiczne wystąpienie będzie już łatwiejsze i z pewnością doda im pewności siebie.

Jesteśmy ogromnie dumni z postawy dzieci podczas całego wydarzenia. Przedszkolaki były zdyscyplinowane, spokojne, pięknie współpracowały ze sobą oraz pokazały wysoki poziom kultury osobistej i zaufania do swoich opiekunów. To był dla nich ważny i bardzo wartościowy dzień 🙂

   

Powitanie Wiosny!

Dziś w naszym przedszkolu zapanowała radosna, kolorowa atmosfera – wspólnie świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny! Z tej okazji  przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych zabawach i aktywnościach: tańcach, konkursach i zagadkach związanych z przyrodą. Każda grupa zaśpiewała wiosenną piosenkę.  Zabawa sprawiła dzieciom dużo radości i pozwoliła lepiej poznać zmieniającą się przyrodę. Mamy nadzieję, że dzięki tak gorącemu powitaniu, wiosna zostanie z nami na dobre!

 

Ach, co to był za bal karnawałowy…

W naszym przedszkolu w piątek 16 stycznia odbył się wspaniały bal karnawałowy, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Kolorowe stroje, radosna muzyka i uśmiechy na twarzach sprawiły, że atmosfera była wyjątkowa i pełna magii.
Wspaniałą zabawę dla dzieci poprowadził dziadek Alinki – pan Andrzej z zespołu Partita, który z ogromnym zaangażowaniem i energią zachęcał wszystkich do tańca i wspólnych zabaw. Dzięki niemu bal był pełen radości, śmiechu i niezapomnianych chwil.
Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi za poświęcony czas, wspaniałą oprawę muzyczną oraz stworzenie tak cudownej atmosfery, która sprawiła dzieciom ogromną radość ❤️

Odwiedziny Mikołaja

W ostatni piątek nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany Mikołaj. Swoim przybyciem i upominkami sprawił naszym milusińskim mnóstwo radości. Natomiast dzieci odwdzięczyły się gościowi piosenkami i tańcami.

  

W sali każdej grupy pod choinką czekała na dzieci kolejna niespodzianka – mikołajowe worki pełne niespodzianek!

 

Poniżej dzieci z grupy „Różyczki” w trakcie zabaw nowymi zabawkami:

 

Teatrzyk „Niespodzianka od serca”

W poniedziałek 01.12.2025r. – Teatrzyk pt. „Niespodzianka od serca”, finansowany z programu miejskiego „Kulturalny przedszkolak”. Przedstawienie poruszyło serca zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Jego bohaterami jest rodzeństwo, które chce sprawić sobie wzajemnie radość. To piękna opowieść o tym, że prezenty nie muszą być drogie ani materialne, by były wartościowe. Dzieci dowiedziały się, że najważniejsze są emocje, którymi się dzielimy i gesty, które płyną z miłości.

  

 

Nagroda w konkursie z okazji Święta Pluszowego Misia

Niedawno odbył się Dzielnicowy konkurs pt. „Świąteczne puzzle: Święto Pluszowego Misia” zorganizowany przez Przedszkole nr 148  w Warszawie. Julia Lipińska z grupy drugiej przygotowała pod kierunkiem pani Oksany Legkun pracę na ten konkurs w formie puzzli. W nagrodę za udział otrzymała dyplom i ciekawe upominki.

„Wesoły pociąg pełen instrumentów” – teatrzyk muzyczny

W czwartek 27.11.2025r. nasze przedszkolaki oglądały przedstawienie Teatrzyku DUR – MOLL: pt. „Wesoły pociąg pełen instrumentów”. Zabawa z muzyką była wspaniała, dzieci poznały różne instrumenty i ich brzmienie. A w finale przedstawienia zagrała orkiestra złożona z przedszkolaków pod batutą wesołego dyrygenta

  

Świąteczne spotkania w grupach

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy Rodziców i bliskich naszych przedszkolaków, którzy chcieliby zobaczyć występy dzieci, na spotkania świąteczne przy choince. Spotkania odbędą się w poszczególnych  grupach w następujących terminach:

  • Gr. 1 „Stokrotki” – 19.12.25r. o godz. 15.30
  • Gr. 2 „Różyczki” – 17.12.25r. o godz. 15.30
  • Gr. 3 „Słoneczniki” – 16.12.25r. o godz. 15.30
  • Gr. 4 „Maczki” – 18.12.25r. o godz. 15.30