Wyniki konkursu plastycznego pt. „Każdy jest fajny, choć inny – wyjątkowy”

W środę 2 kwietnia odbył się w naszym Przedszkolu finał konkursu plastycznego pt.: „KAŻDY JEST FAJNY, CHOĆ INNY – WYJĄTKOWY” – związanego ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy za udział w konkursie.

Kategoria wiekowa – 6 lat:

  • I miejsce: Piotr Smaga (P nr 151)
  • II miejsce: Dobrawa Zaremba (P nr 326)
  • III miejsce: Karol Jarząbkowski (P nr 274)
  • Wyróżnienia: Kazimierz Radzimirski (P nr 326), Dominik Węchalski (P nr 274), Paweł Maksymiuk (P nr 274)

Kategoria wiekowa – 5 lat:

  • I miejsce: Maja Gawryluk (P nr 151)
  • II miejsce: Emilia Płochocka (P nr 69)
  • III miejsce: Ada Krakowska (P nr 274)
  • Wyróżnienia: Kalina Porczyńska (P nr 317), Emilia Szymańska (P nr 274)

Kategoria wiekowa – 4 lata:

  • I miejsce: Gabriela Filanowska (P nr 274)
  • II miejsce: Michalina Filanowska (P nr 274)
  • III miejsce: Natalia Zdrojkowska (P nr 274)

Kategoria wiekowa – 3 lata:

  • I miejsce: Julia Lipińska (P nr 274)
  • II miejsce: Anaysha Sharma (P nr 274)

 

KONKURS NA EKOLOGICZNA ZABAWKĘ

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki z rodzicami do rodzinnego udziału w  konkursie plastycznym pt. „Ekologiczna zabawka” zorganizowanym przez przedszkolną Radę Rodziców. Każdemu bliska jest ochrona środowiska, dlatego by propagować ekologiczny styl życia zachęcamy do kreatywnego działania poprzez wykorzystanie surowców wtórnych

Zabawkę stworzoną wspólnie z dzieckiem można dostarczyć do 23 kwietnia do swojej grupy. Metryczkę do wypełnienia danych dziecka można pozyskać u wychowawcy w każdej grupie lub pobrać druk tutaj.

Spektakl baletowy „Opowieść o Cebulku” – wyjście do DK „Kadr”

W środę 09.04.2025 dzieci z grupy III udadzą się do DK „Kadr” na spektakl baletowy pt.”Opowieść o Cebulku”.  Będzie to niezwykłe widowisko taneczno – kostiumowe, inspirowane bajką Gianni Rodari  „Cipollino”.  Dzieci przeniosą się w barwny świat owoców i warzyw, gdzie dobro zawsze zwycięża nad złem.

Spektakl w teatrze „Guliwer”

We wtorek 1 kwietnia grupy II i IV pojechały do teatru „Guliwer” na spektakl pt. „Sen na gapę” – to historia pewnej dziewczynki i jej bardzo ważnego snu, który zgubił swój bilet wstępu do działu nocnego i może nie przyśnić się jej tej nocy. O czym śnią dzieci i jak ważne są to sprawy? Tego wszystkiego dowiedziały się przedszkolaki w czasie przedstawienia.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W środę 2 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu; odbędzie się min. uroczyste wręczenie nagród w Dzielnicowym konkursie plastycznym pt. „Każdy jest fajny, choć inny – wyjątkowy” organizowanym przez nasze Przedszkole.
W związku z tym prosimy aby dzieci przyszły w tym dniu w ubrankach w kolorze niebieskim, który symbolizuje nadzieję, wsparcie i zrozumienie dla osób z autyzmem

Na zdjęciach dziecięce prace z wszystkich grup wykonane na puzzlach, które utworzyły piękną dekorację na obchody Dnia Autyzmu.  Puzzle są również symbolem unikalności i różnorodności, ponieważ każdy element układanki jest inny, a razem tworzą spójną całość.

 

Logo programuW bieżącym roku szkolnym nasze Przedszkole realizuje Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, w ramach którego otrzymaliśmy dofinansowanie z  na zakup książek do biblioteki przedszkolnej, które urozmaicą prowadzenie zajęć z dziećmi, a także realizowane są działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych.

 

 

Bal karnawałowy

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na Bal karnawałowy, który odbędzie się  w środę 26.02.2025r.,w godzinach 9.30 – 11.30 na sali gimnastycznej.

Prosimy zabranie: uśmiechu, dobrego humoru, mile widziany strój karnawałowy.

Rodziców prosimy  o przyniesienie strojów dla dzieci w podpisanych reklamówkach.

Bal jest finansowany przez Radę Rodziców. Zabawę prowadzić będzie: „Pola Animacje”.

 

Kino sferyczne

W grudniu w naszym przedszkolu zagościło „Kino Sferyczne”, przedszkolaki miały możliwość obejrzeć filmy w niezwykłej formie dzięki specjalnej kopule tworzącą trójwymiarową przestrzeń nad głowami, pod kątem 360°. Dzieci mogły poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń. Poniżej kilka zdjęć z tego dnia

Zaproszenie na teatrzyk

Serdecznie zapraszamy nasze przedszkolaki w środę 30.10.24r. na przedstawienie pt. „Opowieść o jesiennym liściu” w wykonaniu aktorów Teatru „Dur-Moll”